Genel

Kocaeli’de İlk Kartepe Belediyesi Geçiyor

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan e-Belediye Bilgi Sistem Projesi’ne Kartepe Belediyesi geçiş yapmaya başladı. Yeni sistemde tüm işlemler elektronik ortamda yapılırken, sistem sayesinde zaman ve gider anlamında önemli ölçüde tasarruf, vatandaşa ise hizmet noktasında büyük kolaylık sağlayacak.

 

 

İçişleri Bakanlığı tarafından zaman ve gider anlamında önemli ölçüde tasarruf, vatandaşa ise hizmet noktasında büyük kolaylık sağlayacak olan e-Belediye Bilgi Sistem Projesi’ne geçiş için Kartepe Belediyesi 2022 yılı Mart ayından bu yana çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

 

TAŞINMAZLAR KAYIT ALTINA ALINDI

Kartepe Belediyesi bünyesinde oluşturulan 10 kişilik ekip ile ilçe genelinde 32 mahalle de bulunan tüm taşınmazların envanteri çıkarılarak kayıt altına alındı. E-Belediye Bilgi Sistem Projesi’nde Muhasebe, İnsan Kaynakları, Gelir, Taşınır İşlemleri, İşyeri Ruhsat ve Zabıta İşlemleri, Çözüm Masası, Vergi Ödeme gibi tüm iş ve işlemler sistem üzerinden gerçekleştirilecek.

 

BÜYÜK TASARRUF, HIZLI İŞLEM

Belediye hizmetlerini vatandaşın erişimine daha hızlı, kolay, etkin ve kaliteli bir şekilde sunan sistem zaman ve mekândan bağımsız olarak yönetilirken, kaynak ve personel tasarrufunun yanında kırtasiye ve bürokrasinin de azaltılmasını sağlıyor. Türkiye’nin en önemli yazılım projeleri arasında gösterilen e-Belediye Bilgi Sistemi’nin bilgi teknolojileri anlamında belediyelerin özel firmalara olan bağımlılığının azalması da en önemli özelliklerinden biri. 

 

DAHA GÜVENLİ, KOLAY, ETKİN VE KALİTELİ HİZMET

Teknolojik altyapıya büyük önem verdiklerini belirten Kartepe Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Kerim Kandaz, “Belediyemiz dijital yeniliklerde de öncü durumdadır. Bu proje sayesinde yerel yönetim hizmetlerinin daha hızlı, kolay, etkin ve kaliteli bir şekilde yürütülmesine imkân sağlayacak. En önemli harcama kalemlerimizden olan ve sunucu sistemlerinin yenilenme, güvenlik ve sürdürülebilirlik maliyetlerinden kurtulmuş olacağız. Bürokrasinin azalacağı bu sistem sayesinde gelecek 5 yılda yaklaşık 10 Milyon TL tasarruf sağlamış olacağız” açıklamasında bulundu.

  Larende Esnaflarının Taşınacağı Yeni İş Yerleri Hızla Yükseliyor

 

EĞİTİMLER VERİLDİ

Aylar öncesinden başlayan yerli ve milli yazılım projesine geçiş sürecinde, gerçekleştirme görevlileri, taşınır kayıt yetkilileri ve taşınır kontrol yetkililerinin eğitimleri verilmeye başlandı. Kademe kademe alınan eğitimlerle birlikte pratikte de projenin uygulamasına başlanmış olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu