Genel

Larende Esnaflarının Taşınacağı Yeni İş Yerleri Hızla Yükseliyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, Meram Belediyesi’yle birlikte başlattığı Büyük Larende Dönüşü kapsamında, caddede bulunan esnaflar için Şehir Hastanesi karşısında yeni iş yerlerinin yapımını hızla sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Larende Caddesi’nin aslına uygun olarak canlandırılması amacıyla başlattıkları çalışma kapsamında esnafları 9 bin 445 metrekare alanda inşa edilecek yeni iş yerlerine taşıyacaklarını belirterek, böylece esnafların daha güzel bir ortamda işlerini sürdürme imkanına kavuşacağını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Meram Belediyesi iş birliğinde hayata geçirilecek Büyük Larende Dönüşümü kapsamında Larende Caddesi’ndeki esnafların taşınacağı iş yerlerinin yapımı devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye Yüzyılı’nda Konya’ya eski görkemli günlerini tekrar yaşatmak için şehir merkezinde çok önemli ihya projelerini hayata geçirdiklerini söyledi.

Bu projelerden birinin de Büyük Larende Dönüşümü olduğuna değinen Başkan Altay, “Larende Caddesi’nin aslına uygun olarak canlandırılması amacıyla Meram Belediyemiz ile birlikte şehrimiz için çok önemli bir kentsel dönüşüm çalışması yürütüyoruz. Bu çalışma kapsamında buradaki dükkanları Şehir Hastanesi karşısında bulunan Büyükşehir Belediyemizin eski hayvan pazarının olduğu yere taşımak için çalışıyoruz. Adana Çevre Yolu üzerindeki 9 bin 445 metrekare alanda başlayan yeni iş yerlerinin yapımı hızla devam ediyor. Esnafımız buraya taşındığında daha güzel bir ortamda işlerini sürdürme imkanına kavuşacak” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan yeni iş yerleri 85 milyon 105 bin liraya mal olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

  Bu Karpatka Tarifi İle Mutfakta Harikalar Yaratın!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu