Genel

Polis Haftası kapsamında Kınık Belediye’sinden çelenk sunma töreni ve iftar programı

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 178. yıl dönümünde İzmir’in Kınık’ta ilçesi Atatürk büstüne çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

10 Nisan Polis Haftası münasebeti ile düzenlenen etkinlikler dahilinde Kınık İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan ekipler ve İlçe Emniyet Müdürü Kamil Özkal Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk büstüne çelenk sundular. Çelenk sunumunun ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Çelenk sunma törenine Kınık İlçe Jandarma Komutanı Oral Kaymak da katılım sağladı.

İlçe Emniyet Müdürü Kamil Özkal, tören alanında bulunan emniyet teşkilatı görevlilerinin polis haftasını kutlayarak ‘’Hatasız, kazasız ve hayırlı görevler‘’ dileklerini iletti.

Çelenk sunma programının ardından Ramazan ayı münasebetiyle tüm ilçe emniyet, ilçe jandarma, emekli personeller ve aileleri Kınık Belediyesi’nin Öğretmenevi’nde hazırladığı iftar programına katılım sağladılar. İftar programına Ney dinletisi ve semazen gösterimi eşlik etti.

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer 178 yıllık polis teşkilatının önemine vurgu yaparak “178 yıldır olduğu gibi gece gündüz demeden görevi başında özveriyle faaliyet gösteren tüm emniyet teşkilatının 10 Nisan Polis Haftası’nı kutluyorum ve bu yıl Ramazan ayı münasebetiyle bir araya gelerek bu mübarek ayın bereketini sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ramazan ayınızı mübarekler, ailenizle birlikte nice bayramlar görmenizi dilerim. Sağ olun varolun.” dedi.

Program sonunda emekliye ayrılmış olan polis memurlarına plaket takdiminde bulunan Başkan Doğruer; emekliye ayrılsalar da emeklerinin hala çok kıymetli olduğunu, bu yüzden her zaman hatırlanmaları gerektiğini belirtilerek; kendilerine teşekkürlerini

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

  Fenerbahçe A Millî Takımına 5 oyuncu Gönderdi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu