Genel

Sivas Belediyesi’nin ‘Gönül Sofrası’ Zeki Hayran İHO’da Kuruldu…

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Zeki Hayran İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen iftar programına katıldı.

 

Okulun kapalı spor salonunda belediye tarafından düzenlenen iftara; okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler yoğun ilgi gösterdi. Konuklarla selamlaşan Bilgin, hayırlı Ramazanlar temennisinde bulunarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Kur’an-ı Kerim Tilaveti sonrası okunan ezan ile birlikte oruçlar açıldı. İftarın ardından söz alan Zeki Hayran İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Fatih Algül, “Rahmet, mağfiret ve muhabbet ayı Ramazan’da Sivas Belediyemiz tarafından organize edilen gönül soframıza hoş geldiniz şeref verdiniz. Kur’an okulu olan Zeki Hayran İmam Hatip Ortaokulu, birçok etkinliği hayata geçirmeye devam ediyor. Allah razı olsun en büyük destekçilerimizden biri de Sivas Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’dir. Bizler sizlerin desteğiyle büyüyoruz. Bizler niyet ettiğimiz çabaları gerçekleştirebilmek adına kıymetli devlet büyüklerimizin, yerel idarecilerimizin desteğiyle projelerimizi hayata geçirebiliyoruz. Bugüne kadar açık kapı belediyeciliği anlamında, geldiği ilk günden beri hafız kardeşlerinden desteğini esirgemeyen Başkanımız Hilmi Bilgin’e teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ardından katılımcılara hitap eden Başkan Bilgin, geleceğin teminatı olan öğrencilerin milli ve manevi değerlere haiz biçimde yetişiyor olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

 

Bilgin, “Bugün gönül sofrasında iftarımızı Zeki Hayran İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri ve velileriyle birlikte yapmak istedik. Bizler Sivas Belediyesi olarak toplumun her kesimine, her anına dokunarak hem şehrimizin ihtiyacı olan hizmetleri birer birer yerine getirmenin, hem de bu şehirde yaşayan her bir hemşehrimizin gönlüne dokunarak hayır duasını almanın gayreti içerisindeyiz. Bugün burada kurulan gönül soframızdaki amacımız da budur. Zeki Hayran ailesiyle birlikte aynı sofrada bir araya gelelim, birbirimizle muhabbet edelim, hayır dualarını alalım düşüncesiyle bir aradayız.” dedi.

  Hemşire tedarik edilen bir ülke olmak istemiyoruz!

 

“4 yılımızı geride bıraktık.” diyen Başkan Bilgin, “Seneye bu zamanlar yeni dönem başlamış olacak. Şundan emin olun ki, bizim tek derdimiz, tek davamız ve mücadelemiz Sivas’ımızı her bir fert için yaşarken zevk alacağı, mutlu olacağı bir şehir haline getirmek. Önemli hizmetleri yaparken de gönül köprülerini kurarak insanımız hatırında güzel bir an bırakabilmektir. Bu noktada siz değerli hemşehrilermizin hayır duasına talibiz. Biz inanıyoruz ki duanın açamayacağı hiçbir kapı yoktur. Eksiğimiz, noksanımız ya da yapamadıklarımız yetiştiremediğimiz de olabilir ancak samimiyetle, gayretle milletimizden aldığımız hayır duası ile hemşehrilerimize hizmet etmenin derdindeyiz. Şu hususunda altını çizmek istiyorum. İmam hatip nesli olmak önemlidir. İmam hatip ruhunu taşıyabilmek önemlidir. Özellikle hafızlık eğitimi alan genç arkadaşlarımızı, kardeşlerimizi tebrik ediyoruz. Hafızlık eğitimini almak, hafız olabilmek kesinlikle bir ayrıcalıktır. Bunun kıymetini bilerek geleceğe hazır olmak yeni nesillerimiz için bir farkındalıktır. Bu nedenle sizlere başarılar diliyorum. Velilerimizden Allah razı olsun. Eğitimi sadece öğretmenlerimizin omuzuna bırakmayarak, onların yükünü alarak eğitimde olması gereken öğretmen-öğrenci-veli üçgenini oluşturduğunuzu görüyorum. Ben bu nedenden dolayı siz değerli velilerimize teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu